Ajándékot adtunk az orángoknak

2015-05-07

Moirának is jutott azokból a pihe-puha-polár takarókból, amelyeket Alapítványunk vett az orángutánoknak. Persze, ehhez jó adag szemfülesség is kellett, hiszen a „felnőtteknek” általában előjoguk van az ilyen értékek megszerzésében.

Környezetgazdagításnak nevezi az állatkerti szaknyelv, amikor olyan tárgyakat, eszközöket, elemeket kapnak az állatok, amelyek megbontják a napi unalmas rutint, mozgásra, cselekvésre késztetik az állatot, változatossá teszik mindennapjaikat. Orángutánjainknál ilyenek például a puha takarók: nagyon szeretnek játszani, bújócskázni velük.

Hasonlóan szükségük van különböző méretű dobozokra, zacskókra, tasakokra. A gondozók ebben rejtik el ugyanis a táplálékot, hogy minél inkább megnehezítsék az állatok dolgát a napi betevő megszerzésében.  Alapítványunk most ilyen kiegészítőkre „vadászik”, hogy ezzel is szebbé tegyük e kedves állatok mindennapjait.