Élményterápia az Állatkertben

2015-11-23

Egy kellemes állatkerti látogatás mindenki számára élmény, - bár vannak olyanok, akikhez sokkal nehezebben juthat el az itteni élővilág üzenete. Ebben segít Alapítványunk az MOL Gyermekgyógyító Programban biztosított támogatás.

Alapítványunk sikeres pályázatot nyújtott be az Új Európa Alapítvány által kiírt MOL Gyermekgyógyító Programban való részvételre. Így lehetőségünk lesz 12 hátrányos helyzetű csoport (csökkent látású és vak, mozgáskorlátozott, illetve értelmi fogyatékos) 120 gyerek vendégül látására az állatkertben. A tíz fős csoportok számára azonban nem csak egyszerű állatkerti látogatást szervezünk: zoopedagógusok és az egyes fogyatékos csoportok speciális képzettségű szakmai vezetői közösen dolgozzák ki azt a metodikát, ami legjobban segíti a gyermekek élmény-alapú ismeretszerzését.

A közös munka elkezdődött, az egyes programelemek kidolgozás folyik a zoopedeagógusok és a szakmai konzulensek között. Az élményterápiás programokat  tavasszal kezdjük az Állatkertben.