Itt a részletes vasárnapi program

2021-09-29

Végre személyesen is találkozhatunk október 3-án, hiszen a pandémia miatt az elmúlt három szülői értekezletet csak „virtuálisan” tudtuk megtartani. Most vasárnap viszont – kellő óvatossággal – szabad a vásár: gyertek, látogassátok meg kedvenceiteket és keressétek meg a gondozóikat, hogy megtarthassák a nevelőszülői értekezleteket.

 

 

A kellő óvatosságot azért emeljük ki, mert bár már nem szükséges védettségi igazolvány az Állatkertbe való belépéshez, de a maszk használatát – különösen az állatházakban, nagyobb tömeg esetén csak javasolni tudjuk. Csökkentendő a fertőzésveszélyt, a két legtöbb örökbe fogadóval rendelkező állatcsoport, az elefántok és a kispandák szülői értekezletét eleve két csoportban hirdettük meg, ahova előzetes regisztrációval jelentkezhettek a nevelőszülők.

Azok számára pedig, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak eljönni vasárnap az Állatkertbe, megpróbáljuk online felidézni az Állatkerti Nevelőszülők Talákozójának eseményeit: a facebook oldalunkon vasárnap lesznek kisfilmek, beszámolók,állomásjáték, sőt még virtuális tombola is.

 

De reméljük, minél többen el tudnak jönni személyese is. Azok az örökbefogadók, akik nem használták még fel nevelőszülői kártyájukon (a járványügyi korlátozások feloldásakor szabaddá tett) QR kódjukat, október 3-án ingyenesen léphetnek be az állatkertbe. Akik a nevelőszülői kártya érvényesítésével már két alkalommal beléptek, azoknak jegyet kell venniük.

 

Ezekkel a programokkal készülünk:


10:30: Megnyitó - A nevelőszülőket köszönti: Montskó Éva, az Állatkerti Alapítvány elnöke és Szabó Roland, a Fővárosi Állat- és Növénykert operatív igazgatója

10:40: Beszámoló az Állatkerti Alapítvány munkájáról

10:50: Vendégünk: Kecskés Karina színművésznő

11:00-14:00: Nevelőszülői értekezletek: Az állatok örökbefogadói különböző időpontokban és más-más helyen találkozhatnak kedvencük gondozójával (részletekért görgess lejjebb)

14:30: Tombola-sorsolás a Főtéren

Egész napos program (9:00-16:00):
Állomásjáték: az Állatkert különböző pontjain játékos feladatokat oldhatsz meg. Ha ügyes vagy és összegyűjtöd mind az öt pecsétet, távozáskor ajándékot kapsz!

Tombola nyeremények:
Fődíj: Családi hétvége az noszvaji Oxigén Family Hotel Superiorban!
Számos értékes nyeremény vár gazdára. Nyerési esélyeidet sokszorosára növelheted, ha online tombolánkon is részt veszel! Részletekért figyeld a facebook oldalunk és a honlapunk.
www.allatkertialapitvany.hu/tamogatas

A tombolajáték bevételével az alapítvány az állatkert lakóit támogatja.

 

SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK (11:00-14:00)

Milyen állatot fogadtál örökbe? Az alábbi listából kikeresheted, hogy gondozójával mikor
és melyik helyszínen beszélgethetsz! Ne aggódj, ha elfelejted, az érkezésnél kapsz egy térképes szórólapot, amelyen újra megnézheted, hogy hol lesznek a szülői értekezletek!

Afrikai óriás skorpió: 12:00 Varázshegy előtt

Aguti: 13:30 Pálmaház bejárat

Aldabrai óriásteknős: 13:00 Mérgesház

Aligátor: 13:30 Pálmaház bejárat

Alpaka: 12:00 Alpaka kifutó

Anakonda: 13:30 Pálmaház bejárat

Apáca fütyülőlúd: 11:00 Vombat kifutó

Aranyhasú mangábé: 12:30 Madagaszkár-ház

Arany oroszlánmajmocska: 13:30 Pálmaház bejárat

Ázsiai vadkutya: 13:45 Medve kifutó

Bálványboa: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Barna medve: 13:45 Medve kifutó

Batla: 13:00 Fácánház előtt

Bennett-kenguru: 11:00 Ausztrál ösvény

Borjúfóka: 11:30 Pingvin kifutó

Borneói folyami teknős: 13:30 Pálmaház bejárat

Botsáska: 12:00 Varázshegy előtt

Brazil óriás madárpók: 12:00 Varázshegy előtt

Bukázó sas: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Bütykös csótány: 12:00 Varázshegy előtt

Cebu szigeteki disznó: 13:00 Mérgesház

Császárbajszú tamarin: 13:30 Pálmaház bejárat

Csupasz turkáló: 12:00 Varázshegy előtt

Csupaszszemű kakadu: 11:00 Vombat kifutó

Dámszarvas: 12:00 Dámszarvas kifutó

Dzsungeltyúk: 11:00 Xantus-ház

Ecsetfarkú patkánykenguru: 11:00 Ausztrál ösvény

Ecsetfülű disznó: 13:00 Bivalyház

Éji majom: 13:30 Pálmaház bejárat

Ékszerteknős: 11:00 Krokodilház mellett

Elefánt 1.: 12:30 Elefánt kifutó

Elefánt 2.: 13:30 Elefánt kifutó

Elefántcickány: 12:30 Orrszarvú kifutó

Emu: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Fakó keselyű: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Falabella: 11:30 Pónikarám

Farksodró: 12:30 Varázshegy, Csillagtér

Fekete hattyú: 11:00 Krokodilház mellett

Fekete-fehér vari: 12:30 Madagaszkár-ház

Flamingó: 13:30 Flamingók kifutó

Foltos szalamandra: 12:00 Muflon kifutó

Földimalac: 12:30 Orrszarvú kifutó

Galléros pávián: 12:30 Madagaszkár-ház

Gólya: 11:00 Krokodilház mellett

Gorilla: 13:00 Gorilla külső kifutó

Görög teknős: 12:30 Madagaszkár-ház

Gundi: 12:00 Varázshegy előtt

Gyöngytyúk: 13:30 Szurikáta kifutó

Gyűrűsfarkú maki: 12:30 Madagaszkár-ház

Hóbagoly: 11:30 Hóbagoly röpde

Hucul ló: 11:30 Pónikarám

Indiai sül: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Jácintkék ara: 11:00 Xantus-ház

Jávai langúr: 11:00 Xantus-ház

Jegesmedve: 11:30 Jegesmedve kifutó

Kacagójancsi (Kisjancsi): 13:30 V.hegy, Csillagtér

Kaffer szarvasvarjú: 13:30 Szurikáta kifutó

Kea: 13:00 Fácánház előtt

Királypiton: 13:30 Szavannaház / Mhorr-gazella

Kispanda 1.: 11:30 Kispanda kifutó

Kispanda 2.: 13:30 Kispanda kifutó

Komodói varánusz: 13:00 Mérgesház

Kontyos zacskómadár: 11:00 Xantus-ház

Kuszkusz: 11:00 Ausztrál ösvény

Kúszógéb: 12:00 Varázshegy előtt

Lajhár: 13:00 Pálmaház bejárat

Levélvágó hangya: 12:00 Varázshegy előtt

Lyle-repülőkutya: 11:00 Vombat kifutó

Magyar tarka szarvasmarha: 12:00 Dámszarvas kifutó

Manul: 12:00 Párduc kifutó

Marabu: 13:30 Szurikáta kifutó

Matakó: 13:30 Pálmaház bejárat

Mhorr-gazella: 13:30 Szavannaház / Mhorr-gazella

Minnesotai törpesertés: 12:30 Törpesertések kifutója

Mocsári teknős: 11:00 Krokodilház mellett

Mókusmajom: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Muflon: 12:00 Muflon kifutó

Muntyákszarvas: 13:00 Mérgesház

Nagy mara: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Nagy mara (Szöcske): 12:30 Csillagtér

Nemespapagáj: 11:00 Vombat kifutó

Nutria: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Nyala: 13:30 Szavannaház / Mhorr-gazella

Orangután: 13:00 Orangután kifutó

Óriás sarkantyús teknős: 13:30 Szurikáta kifutó

Óriásvidra: 12:00 Óriásvidra kifutó

Ormányosmedve (Brunó): 12:30 Varázshegy, Csillagtér

Ormányosmedve: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Oroszlán: 13:00 Oroszlán kifutó

Oroszlánfóka: 12:00 Fókamedence

Orrszarvú: 12:30 Orrszarvú kifutó

Orrszarvú leguán: 13:30 Pálmaház bejárat

Parma-kenguru: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Pelikán: 11:00 Krokodilház mellett

Perzsa párduc: 12:00 Párduc kifutó

Pingvin: 11:30 Pingvin kifutó

Pudu: 12:00 Óriásvidra kifutó

Pusztai sas: 13:30 V.hegy, Csillagtér

Rókakuzu: 11:00 Ausztrál ösvény

Rókamanguszta: 13:00 Bivalyház

Rokokó varangy: 13:30 Pálmaház bejárat

Rozella papagáj: 11:00 Vombat kifutó

Rózsás kakadu: 11:00 Vombat kifutó

Rózsásfejű törpepapagáj: 13:30 Szavannaház / Mhorr-gazella

Rozsomák: 12:30 Rozsomák kifutó

Rövidcsőrű hangyászsün: 11:00 Ausztrál ösvény

Sárga-kék ara: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Schlegel-lándzsakígyó: 13:00 Mérgesház

Sisakos baziliszkusz: 13:30 Pálmaház bejárat

Sisakos kazuár: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Skarlát íbisz: 13:00 Fácánház előtt

Sörényes hangyász: 12:00 Óriásvidra kifutó

Sugaras teknős: 13:30 Pálmaház bejárat

Szakállas agáma: 11:00 Vombat kifutó

Szarvas csörgőkígyó: 13:00 Mérgesház

Szőrös tatu: 13:30 Pálmaház bejárat

Sztyeppi varánusz: 13:30 Szavannaház / Mhorr-gazella

Szurikáta: 13:30 Szurikáta kifutó

Szurikáta (Zulu): 12:30 V.hegy, Csillagtér

Szürke gém: 11:00 Krokodilház mellett

Szürke óriáskenguru: 13:00 a kifutójuknál

Takin: 12:00 Párduc kifutó

Tapír: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Társas prérikutya: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Tarvarjú: 13:00 Szürke óriáskengurunál

Teve: 12:30 Teve kifutó

Tigris: 12:00 Párduc kifutó

Tigrispiton: 13:00 Mérgesház

Tőkés réce: 11:00 Krokodilház mellett

Tőrfarkú rák: 12:00 Varázshegy előtt

Törpe mara: 11:00 Xantus-ház

Törpe mongúz: 12:30 Orrszarvú kifutó

Törpe szamár: 11:30 Pónikarám

Turáni vipera: 13:00 Mérgesház

Tüskéshátú egér: 12:30 Orrszarvú kifutó

Uhu (Szerencse): 12:00 Muflon kifutó

Uhu (Huba, Bálint): 13:30 V.hegy, Csillagtér

Üregi bagoly: 13:30 Pálmaház bejárat

Üregi nyúl: 12:00 Muflon kifutó

Vízidisznó: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Víziló: 12:30 Víziló medence

Vombat: 11:00 Vombat kifutó

Vörös kardinálispinty: 11:00 Xantus-ház

Vörös róka: 12:00 Muflon kifutó

Vörös vadbivaly: 13:00 Bivalyház

Vörös vari: 12:30 Madagaszkár-ház

Vöröshomlokú maki: 12:30 Madagaszkár-ház

Vöröshátú törpeara 13:00 Fácánház előtt

Vöröstérdű madárpók: 12:00 Varázshegy előtt

Zebra: 13:00 Bivalyház

Zöld leguán: 13:30 Pálmaház bejárat

Zöld mamba: 13:00 Mérgesház

Zöldszárnyú ara: 12:30 Dél-Amerika kifutó

Zsiráf: 11:30 Zsiráf kifutó, etetőnél

Várjuk az örökbefogadókat október 3-án a Fővárosi Állat- és Növénykertben, valamint a Facebook oldalunkon az Állatkerti Nevelőszülők Napján!

 

 

Platina fokozatú támogatóink

 

 

 

Arany fokozatú támogatóink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezüst fokozatú támogatóink

 

 

 

Bronz fokozatú támogatóink