Magunkról

Alapítványunk 1992. óta partnere az Állatkertnek mindenben, ami segíti az itt élő állatok jólétét, a látogatók kellemes időtöltését, bolygónk élővilágának megismerését, a környezet- és természetvédelem céljainak elérését. Ehhez közhasznú minősítésű civil szervezetünk támogatói biztosítják a fedezetet.

Az alapítvány fővédnöke:
Gálvölgyi János

Legnépszerűbb adománygyűjtő programunkban az állatkerti állatok jelképes örökbeadása révén játékos formában lehet támogatni az Állatkertet. Bárki lehet állatkerti nevelőszülő, aki egy minimális összeg fejében egy éves időtartamra örökbe fogad egy általa kiválasztott, nálunk élő állatot. Erről díszes oklevelet kap, valamint az örökbefogadott állat életrajzi lapját. A nevelőszülők nevét egy éven át közzé tesszük az Állatkert területén található tablókon és honlapunkon. Nagyobb támogatás esetén az örökbefogadó neve az állat kifutójához is kikerül egy táblára.

Az örökbefogadó egy-egy meghívót is kap az évente kétszeri „nevelőszülői értekezletre”, amely ingyenes belépőjegyül is szolgál. A „szülői értekezleten” beszélgethet állata gondozójával kedvencéről, valamint érdekes programokról, meglepetésekről is gondoskodunk a nevelőszülők számára.

Örökbe fogadni személyesen a Budapesti Állatkertben, a Főkapunál található irodánkban lehet a kert nyitvatartási idejében, vagy honlapunkon on-line a nap 24 órájában. Az örökbefogadás minimális hatezer forint, de a nagyobb adományokat is köszönettel fogadjuk, minden fillérnek van helye. Természetesen egy állatnak több nevelőszülője is lehet, nincsen kizárólagosság. Amennyiben postai csekken vagy banki átutalással kívánja adományát befizetni, úgy annak részleteiről érdeklődjön a 363-3701-as telefonszámon!

Az Állatkert ismeretterjesztő tevékenységét segítjük az Esti séták szervezésével, amelyeken  a szakavatott vezetők mutatják be az Állatkert zárás utáni kulisszatitkait. Ezek a tematikus séták nem csak érdekesek (mert a látogatók elől egyébként elzárt világba vezetnek), hanem fontos információkat is közvetítenek, például a természetvédelem, a biodiverzitás megőrzése, a klímaváltozás következményei témaköreiben.

Az Állatkerti Ajándékbolt megalakítása is Alapítványunk munkáját dicséri (folyamatos bővítése pedig az üzemeltető cégünket, a Zoo-Ker Kft-t). Az ország talán leggazdagabb, minőségi plüss-állat kínálatát találja itt a látogató, emellett sokféle „állatos” ajándék- tárgyat, ismeretterjesztő kiadványokat, ügyességi, képességfejlesztő játékokat, állatkerti relikviákat. Aki itt vásárol, szintén az Állatkertet támogatja.

Sokat segítenek céljaink megvalósításában a személyi jövedelemadójuk 1%-át felajánló támogatóink is, aminek gyűjtésére – közhasznú civil szervezetként – jogosultak vagyunk. Adószámunk: 18008481-2-42

A rendelkező nyilatkozat az alábbi linken letölthető:

Nyomtatható rendelkező nyilatkozat adó 1%-ról

Kérjük, a kitöltött nyilatkozatot csatolja éves adóbevallása mellé, majd továbbítsa a NAV felé. Köszönjük.

Adománya jó helyre kerül: az Állatkert fejlődése, állatállományának gyarapodása, az évről évre születő kölykök és fiókák nagy száma bizonyítja, hogy állataink jól érzik magukat a Fővárosi Állat- és Növénykertben, -  ez záloga annak, hogy látogatóink élményekben dús órákat tölthessenek itt.

Ehhez az ön segítsége és Alapítványunk munkája is hozzájárul.