Ünnepi nyitva tartás és kézbesítési információk

2022-12-15

Tájékoztatjuk kedves örökbefogadóinkat, hogy 2022. december 15-én, az Állatkerti Alapítvány irodája zárva tart. Cikkünkben tájékoztatást adunk arról is, hogy mikor érdemes legkésőbb örökbefogadást igényelni online, hogy még biztosan odaérjen a karácsonyfa alá az ajándék!

Az év minden napján nyitva vagyunk, de csütörtökön arra fordítjuk a napot, hogy még jobbak legyünk.

2022. december 15-én, csütörtökön az Állatkerti Alapítvány irodája zárva tart, így ezen a napon látogatóink nem tudnak személyesen örökbe fogadni, illetve csomagot átvenni, az állatkerti bérletek árusítása is szünetel. Az online örökbefogadás felülete viszont zavartalanul üzemel. (A Fővárosi Állat- és Növénykert és az állatok természetesen ezen a napon is várják a látogatókat 9-16 óra között.)

Ezen az egy napon kívül az év minden napján dolgozunk, így decemberben is, a legtöbb napon reggel 9 órától 16 óráig várjuk az örökbefogadókat a Főbejárat melletti irodánkban, s természetesen ez idő alatt kerülnek feldolgozásra az online örökbefogadások is.

Online ügyintézésnél lehetőséget biztosítunk az örökbefogadási csomag személyes átvételére irodánkban, de a kézbesítést lehet kérni postai vagy a még gyorsabb GLS csomagként is.

Az ünnepi időszakra jellemző, kiemelkedően nagy számú küldemények miatt a postai kézbesítés is tovább tarthat a szokásosnál, ezért javasoljuk online örökbefogadóinknak, hogy amennyiben a postázást választják érdemes minél hamarabb elintézni a pár perces folyamatot. Munkatársaink minden nap dupla gőzerővel teljesítik az online kérelmeket, de sajnos a postai kézbesítés időtartamára nincs ráhatásunk.

Örökbefogadóink gyorsabb kézbesítési lehetősége a GLS futárszolgálattal történő szállítás, amely során a csomag a sikeres fizetéstől számítva 2-3 nap alatt célba ér. Hogy biztosan a karácsonyfa alatt legyen december 24-én az ajándék, javasoljuk, hogy az online örökbefogadás december 21-én, a délelőtti órákban mindenképp érkezzen be az Állatkerti Alapítványhoz. Sikeres tranzakció esetén még aznap átadjuk a futárnak a csomagot, így szentestére megérkezik az ajándék. Személye átvétel esetén persze azonnal átadjuk az örökbefogadási csomagot, még december 23-án délelőtt is!

Ünnepi nyitva tartásunk pedig a következőképp alakul:

• december 1-14: 9-16
  • december 15: zárva tartunk
  • december 16-23: 9-16
  • december 24: 9-13
  • december 25-30: 9-16
  • december 31: 9-13

2023. január 1-től is várjuk szeretettel az örökbefogadókat irodánkban az Állatkert nyitvatartásával megegyező időben.