Vasárnap várjuk az örökbefogadókat

2018-10-01

Ugye, kéznél van az örökbefogadási csomagban kapott meghívó? Október 7-én ennek felmutatásával ingyenesen jöhet be az állatkertbe, hogy meglátogassa kedvencét! Ekkor tartjuk a szülői értekezleteket is, amikor közvetlenül is találkozhat állata gondozójával és sok érdekességet, intimitást is megtudhat kedvence mindennapjairól.

 

Idén a korábbiaktól eltérő módon szervezzük az Állatkerti Nevelőszülők Napját! Lesz – persze – megnyitó ünnepség sztárvendéggel (Balázs Andi színésznővel), meg állomásjáték és tombola, de az egész napos szórakoztató programok között nagyobb hangsúlyt helyezünk arra, hogy ne legyen akkora tömeg egy-egy állat „szülői értekezletén”, hiszen az örökbefogadók számának örvendetes gyarapodása miatt túlzsúfolttá váltak az Főtér körüli sétányok padjai.  

Most állatfajonként eltérő helyen és időben találkozhatnak az állatok gondozóival . A pontos beosztásról a kapunál belépők egy részletes térképet kapnak,  - hogy könnyebben tájékozódhassanak és a több állatot örökbe fogadóknak is legyen esélyük meglátogatni minden védencük gondozóját.

Cikkünk végén közöljük hol és mikor tartják az egyes állatfajok gondozói a szülői értekezleteket. Így előre is áttanulmányozhatják a kedves nevelőszülők.

A másik újdonság, hogy a környezettudatos életmód iránt érdeklődőknek két eszmecserét is ajánlunk: délelőtt a Japán Kertben a pálmaolaj-mentes életmód érdekében tolmácsolja az orángutánok kérését a gondozójuk, Burzuk Tímea,  délután pedig Tóth Andi mutatja be, hogyan lehet hulladékmentes háztartást vezetni.

Kíváncsian várjuk, hogyan debütálnak újdonságaink. Azt szeretnénk, hogy minden örökbefogadó jól érezze magát a tiszteletükre szervezett rendezvényen, ezzel is kifejezve hálánkat a támogatásukért, amit az állatkerti állatok jólétének javítására fordítunk.

Az Állatkerti Nevelőszülők Napjának programja:

Az alábbi listán kikereshetik, hogy hol és mikor tartják az egyes állatok szülői értekezleteit a gondozók:

Aldabrai óriásteknős:11:30 Mérgesház

Aligátor: 12:00 Pálmaház

Alpaka: 12:30 Alpaka kifutó

Anakonda: 12:00 Pálmaház

Apáca fütyülőlúd: 13:00 Ausztrálház

Aranyhasú mangábé: 12:30 Maki kifutó

Axolotl: 12:00 Akvárium bejárat

Ayam cemani: 12:00 Holnemvoltvár, Majorság

Ázsiai vadkutya: 13:30 Vadkutya kifutó

Bálványboa: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Bambuszcápa: 11:30 Varázshegy, Őstenger

Barnamedve: 12:00 Medve kifutó

Bennett-kenguru: 13:00 Ausztrál ösvény

Bohóchal: 11:30 Varázshegy, Őstenger

Borjúfóka: 11:30 Pingvin kifutó

Botsáska: 12:00 Varázshegy előttt

Bukázó sas: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Bütykös csótány: 12:00 Varázshegy előtt

Cebu szigeteki disznó: 11:30 Mérgesház

Cukormókus: 13:00 Ausztrál ösvény

Császárbajszú tamarin: 12:00 Pálmaház

Csuklyás cerkóf: 12:30 Maki kifutó

Csupasz turkáló: 12:00 Varázshegy előtt

Dajka cápa: 11:30 Varázshegy, Őstenger

Defassa-víziantilop: 12:30 Szurikáta kifutó

Derby-kenguru: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Dzsungel tyúk: 12:00 Xantus-ház

Ecsetfarkú patkánykenguru: 13:00 Ausztrálház

Ecsetfülű disznó: 13:00 Zebra kifutó

Éji majom: 12:00 Pálmaház

Ékszerteknős: 11:30 Nagy-tó part

Elefánt: 12:00 Elefánt kifutó

Emu: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Fakó keselyű: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Falabella: 12:30 Holnemvolt Vár, istálló

Farksodró: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Fehérpatkány: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Fekete hattyú: 11:30 Nagy-tó part

Fekete-fehér vari: 12:30 Pávián kifutó

Flamingó: 11:30 Flamingóknál

Földimalac: 13:00 Orrszarvú kifutó

Füles medúza: 11:30 Varázshegy, Őstenger

Galléros pávián: 12:30 Pávián kifutó

Gólya: 11:30 Nagy-tó part

Gorilla: 13:30 Gorilla külső kifutó

Görög teknős: 12:00 Víziló medence

Gundi: 12:00 Varázshegy előtt

Gyűrűsfarkú maki: 12:30 Maki kifutó

Hóbagoly: 11:30 Pingvin kifutó

Holló: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Hucul ló: 12:30 Holnemvolt Vár, istálló

Indiai antilop: 13:30 Vadkutya kifutó

Indiai páva: 13:00 Ausztrálház

Jácintkék ara: 12:00 Xantus-ház

Jávai langúr: 12:00 Xantus-ház

Jegesmedve: 12:00 Jegesmedve kifutó

Kacagójancsi (Marlenka): 12:00 Xantus-ház

Kacagójancsi (Kisjancsi): 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Kaffer szarvasvarjú: 12:30 Szurikáta kifutó

Kaméleon:12:00 Varázshegy előtt

Kea: 12:00 Xantus-ház

Kispanda: 11:30 Kispanda kifutó

Komodói varánusz: 11:30 Mérgesház

Koronás daru: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Koronásgalamb: 12:00 Xantus-ház

Kurtafarkú gyík: 13:00 Ausztrálház

Kuszkusz: 13:00 Ausztrálház

Kúszógéb: 11:30 Varázshegy, Őstenger

Lajhár: 12:00 Pálmaház

Leopárd muréna: 12:00 Akvárium bejárat

Levélvágó hangya: 12:00 Varázshegy előtt

Luzoni kéregpatkány: 12:00 Varázshegy előtt

Lyle-repülőkutya: 13:00 Ausztrálház

Magyar tarka szarvasmarha: 12:00 Holnemvolt Vár, Majorság

Manul: 11:30 Kispanda kifutó

Matakó: 12:00 Pálmaház

Mhorr-gazella: 12:30 Szurikáta kifutó

Mocsári teknős: 11:30 Bagolyvár

Mókusmajom: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Mosómedve: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Muflon: 11:30 Bagolyvár

Muntyákszarvas: 11:30 Mérgesház

Nagy kárókatona: 11:30 Nagy-tó part

Nagy mara: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Nagy mara (Szöcske):12:00 Varázshegy, Csillagtér

Nandu: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Nemespapagáj: 13:00 Ausztrálház

Nílusi krokodil: 12:00 Akvárium bejárat

Nimfapapagáj: 13:00 Ausztrálház

Nyala: 12:30 Szurikáta kifutó

Orángután: 13:30 Orangután kifutó

Óriás sarkantyús teknős: 12:30 Szurikáta kifutó

Óriásvidra: 12:00 Óriásvidra kifutó

Ormányosmedve (Brunó, Julie, Rudi): 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Ormányosmedve (Maszat): 11:30 Dél-Amerika kifutó

Oroszlán: 11:30 Oroszlán kifutó

Oroszlánfóka: 11:30 Fóka medence

Oroszlánmajom: 12:00 Pálmaház

Orrszarvú: 13:00 Szavannaház, Orrszarvú kifutó

Pelikán: 11:30 Nagy-tó part

Perzsa párduc: 12:00 Medve kifutó

Pingvin: 11:30 Pingvin kifutó

Ponty: 11:30 Bagolyvár

Pusztai sas: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Rája: 11:30 V.hegy, Őstenger

Rókakuzu: 13:00 Ausztrál ösvény

Rókamanguszta: 13:00 Szavannaház, Orrszarvú kifutó

Rokokó varangy: 12:00 Pálmaház

Rózsás kakadu: 13:00 Ausztrálház

Rózsásfejű törpepapagáj: 13:00 Ausztrálház

Rozsomák: 11:30 Oroszlán kifutó

Rövidcsőrű hangyászsün: 13:00 Ausztrál ösvény

Sárga-kék ara: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Sisakos baziliszkusz: 12:00 Pálmaház

Sisakos kazuár: 13:00 Szürke óriáskenguru kifutó

Skarlát íbisz: 12:00 Xantus-ház

Sörényes hangyász: 12:00 Óriásvidra kifutó

Sugaras teknős: 12:00 Pálmaház

Szakállas agáma: 13:00 Ausztrálház

Szerecsenmaki: 12:30 Maki kifutó

Szőrös tatu: 12:00 Pálmaház

Szurikáta: 12:30 Szurikáta kifutó

Szürke gém: 11:30 Nagy-tó part

Szürke óriáskenguru: 13:00 Szürke óriás kenguru kifutó

Takin: 13:30 Vadkutya kifutó

Tapír: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Tarajos sül: 11:30 Pingvin kifutó

Társas prérikutya: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Tarvarjú: 11:30 Pingvin kifutó

Teve: 13:30 Teve kifutó

Tigris: 11:30 Kispanda kifutó

Tőkés réce: 11:30 Nagy-tó part

Tőrfarkú rák: 11:30 Őstenger

Törpe mongúz: 13:00 Zebra kifutó

Törpe szamár: 12:30 Holnemvolt Vár, istálló

Törpe selyemmajom: 12:00 Pálmaház

Uhu (Szerencse): 11:30 Bagolyvár

Uhu (Huba, Bálint): 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Üregi bagoly: 12:00 Pálmaház

Üregi nyúl: 11:30 Bagolyvár

Vadászgörény: 12:00 Varázshegy, Csillagtér

Vízidisznó: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Víziló: 12:00 Víziló medence

Vombat: 13:30 Vombat kifutó

Vörös róka: 11:30 Bagolyvár

Vörös teju: 12:00 Pálmaház

Vörös vadbivaly: 13:00 Zebra kifutó

Vörös vari: 12:30 Pávián kifutó

Vöröshomlokú maki: 12:30 Pávián kifutó

Vöröskezű tamarin: 12:00 Pálmaház

Zebra: 13:00 Zebra kifutó

Zöld leguán: 12:00 Pálmaház

Zöldszárnyú ara: 11:30 Dél-Amerika kifutó

Zsiráf: 12:00 Zsiráf kifutó, etetőnél

 

Mérgeskígyók: 11:30 Mérgesház

Pókok: 12:00 Varázshegy előtt