Vasárnap várjuk az örökbefogadókat!

2019-05-07

Ugye, kéznél van az örökbefogadási csomagban kapott meghívó? Május 12-én ennek felmutatásával ingyenesen jöhet be az állatkertbe, hogy meglátogassa kedvencét! Ekkor tartjuk a szülői értekezleteket is, amikor közvetlenül is találkozhat állata gondozójával és sok érdekességet, intimitást is megtudhat kedvence mindennapjairól.

 

Most tavasszal is az októberben kipróbált módon szervezzük az Állatkerti Nevelőszülők Napját! Lesz – persze – megnyitó ünnepség sztárvendéggel (Véber István meterológus), meg állomásjáték és tombola, de az egész napos szórakoztató programok között nagyobb hangsúlyt helyezünk arra, hogy ne legyen akkora tömeg egy-egy állat „szülői értekezletén”, hiszen az örökbefogadók számának örvendetes gyarapodása miatt túlzsúfolttá váltak az Főtér körüli sétányok padjai.  

Most állatfajonként eltérő helyen és időben találkozhatnak az állatok gondozóival . A pontos beosztásról a kapunál belépők egy részletes térképet kapnak,  - hogy könnyebben tájékozódhassanak és a több állatot örökbe fogadóknak is legyen esélyük meglátogatni minden védencük gondozóját.

És cikkünk végén közöljük hol és mikor tartják az egyes állatfajok gondozói a szülői értekezleteket. Így előre is áttanulmányozhatják a kedves nevelőszülők.

Afrikai óriás skorpió 12:00 VH előtt
Aldabrai óriás teknős 11:30 Mérgesház
Aldabrai óriás teknős 11:30 Mérgesház
Aligátor 12:00 Pálmaház
Alpaka 12:30 Kifutójánál
Alpaka 12:30 Kifutójánál
Alpaka 12:30 Kifutójánál
Alpaka 12:30 Kifutójánál
Anakonda 12:00 Pálmaház
Aranyhasú mangábe 12:30 Maki kifutó
Aranyhasú mangábe 12:30 Maki kifutó
Aranyhasú mangábe 12:30 Maki kifutó
Ayam cemani tyúk 11:45 HNVV, Majorság
Ázsiai oroszlán 11:30 Kifutójánál
Ázsiai oroszlán 11:30 Kifutójánál
Ázsiai oroszlán 11:30 Kifutójánál
Ázsiai vadkutya 13:00 Tigris kifutónál
Ázsiai vadkutya 13:00 Tigris kifutónál
Ázsiai vadkutya 13:00 Tigris kifutónál
Ázsiai vadkutya 13:00 Tigris kifutónál
Bálványboa 11:30 DAM
Barna medve 13:00 Tigris kifutónál
Barnasávos bambuszcápa 13:30 Cápasuli előtt
Bársony bohóchal 13:30 Cápasuli előtt
Bársony bohóchal 13:30 Cápasuli előtt
Batla 12:00 Xantus-ház
Batla 12:00 Xantus-ház
Bennett-kenguru 13:00 Ausztrál ösvény
Bennett-kenguru 13:00 Ausztrál ösvény
Bennett-kenguru 13:00 Ausztrál ösvény
Boa 11:30 DAM
Borjúfóka 11:30 Pingvin kifutónál
Borjúfóka 11:30 Pingvin kifutónál
Botsáska 12:00 VH előtt
Botsáska 12:00 VH előtt
Braziliai óriás madárpók 12:00 VH előtt
Bukázó sas 13:00 Szürke óriáskengurunál
Bukázó sas 13:00 Szürke óriáskengurunál
Bütykös csótány 12:00 VH előtt
Cebu szigeteki disznó 11:30 Mérgesház
Cebu szigeteki disznó 11:30 Mérgesház
Cebu szigeteki disznó 11:30 Mérgesház
Cukormókus 13:00 Ausztrál ösvény
Császárbajszú tamarin 12:00 Pálmaház
Császárbajszú tamarin 12:00 Pálmaház
Csuklyás cerkóf 12:30 Maki kifutó
Csuklyás cerkóf 12:30 Maki kifutó
Csupasz turkáló 12:00 VH előtt
Dajkacápa 13:30 Cápasuli előtt
Dámszarvas 14:00 Kifutójánál
Dámszarvas 14:00 Kifutójánál
Dámszarvas 14:00 Kifutójánál
Defassa-víziantilop 11:30 Szurikáta kifutónál
Derby kenguru 13:00 Szürke óriáskengurunál
Derby kenguru 13:00 Szürke óriáskengurunál
Derby kenguru 13:00 Szürke óriáskengurunál
Ecsetfarkú patkánykenguru 13:00 Ausztrálház
Ecsetfülű disznó 13:00 Bivalyház
Ecsetfülű disznó 13:00 Bivalyház
Éji majom 12:00 Pálmaház
Éji majom 12:00 Pálmaház
Elefánt 12:00 Elefánt kifutónál
Elefánt 12:00 Elefánt kifutónál
Elefánt 12:00 Elefánt kifutónál
Emu 13:00 Ausztrál ösvény
Erdei kobra 11:30 Mérgesház
Fakó keselyű 13:00 Szürke óriáskengurunál
Falabella póniló 11:30 HNVV, istálló
Farksodró 12:00 VH Csillagtér
Farksodró 12:00 VH Csillagtér
Fehér patkány 12:00 VH Csillagtér
Fekete hattyú 11:30 Nagy-tó partja
Fekete hattyú 11:30 Nagy-tó partja
Fekete-fehér vari 12:30 Pávián kifutó
Feketeúszójú szirticápa 13:30 Cápasuli előtt
Feketeúszójú szirticápa 13:30 Cápasuli előtt
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Flamingó 11:30 Kifutójánál
Foltos szalamandra 11:30 Bagolyvár
Földimalac 12:30 Orrszarvú kifutó
Földimalac 12:30 Orrszarvú kifutó
Galléros pávián 12:30 Pávián kifutó
Galléros pávián 12:30 pávián kifutó
Galléros pávián 12:30 Pávián kifutó
Galléros pávián 12:30 pávián kifutó
Galléros pávián 12:30 Pávián kifutó
Gólya 11:30 Nagy-tó partja
Gólya 11:30 Nagy-tó partja
Gólya 11:30 Nagy-tó partja
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Gorilla 13:30 Kifutójánál
Görög teknős 12:30 Maki kifutó
Görög teknős 12:30 Maki kifutó
Gundi 12:00 VH előtt
Gundi 12:00 VH előtt
Gyöngytyúk 11:45 HNVV Majorság
Háromszarvú kaméleon 12:00 VH előtt
Hóbagoly 11:30 Pingvin kifutónál
Holló 12:00 VH Csillagtér
Hucul ló 11:30 HNVV istálló
Hucul ló 11:30 HNVV istálló
Hucul ló 11:30 HNVV istálló
Hucul ló 11:30 HNVV istálló
Hucul ló 11:30 HNVV istálló
Indiai tarajos sül 11:30 Pingvin kifutónál
Jácintkék ara 12:00 Xantus-ház
Jácintkék ara 12:00 Xantus-ház
Jácintkék ara 12:00 Xantus-ház
Jácintkék ara 12:00 Xantus-ház
Jávai langur 12:00 Xantus-ház
Jávai langur 12:00 Xantus-ház
Jegesmedve 11:30 Kifutójánál
Jegesmedve 11:30 Kifutójánál
Kacagójancsi 12:00 VH Csillagtér
Kacagójancsi 12:00 Xantus-ház
Kaffer szarvasvarjú 11:30 Szurikáta kifutónál
Kaffer szarvasvarjú 11:30 Szurikáta kifutónál
Kea 12:00 Xantus-ház
Kea 12:00 Xantus-ház
Kea 12:00 Xantus-ház
Kea 12:00 Xantus-ház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kétujjú lajhár 12:00 Pálmaház
Kispanda 11:30 Oroszlán kifutónál
Kispanda 11:30 Oroszlán kifutónál
Komodói varánusz 11:30 Mérgesház
Komodói varánusz 11:30 Mérgesház
Komodói varánusz 11:30 Mérgesház
Koronás daru 13:00 Szürke óriáskengurunál
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges maki 12:30 Maki kifutó
Közönséges tüskésrája 13:30 Cápasuli előtt
Kuszkusz 13:00 Ausztrálház
Kúszógéb 13:30 Cápasuli előtt
Leopárd muréna 12:00 Akvárium
Leopárdfoltos ostorfarkú rája 13:30 Cápasuli előtt
Luzoni kéregpatkány 12:00 VH előtt
Luzoni kéregpatkány 12:00 VH előtt
Luzoni kéregpatkány 12:00 VH előtt
Lyle-repülőkutya 13:00 Ausztrálház
Lyle-repülőkutya 13:00 Ausztrálház
Lyle-repülőkutya 13:00 Ausztrálház
Lyle-repülőkutya 13:00 Ausztrálház
Magyar tarka szarvasmarha 11:45 HNVV Majorság
Magyar tarka szarvasmarha 11:45 HNVV Majorság
Mangalica 11:45 HNVV Majorság
Manul 11:30 Oroszlán kifutónál
Manul 11:30 Oroszlán kifutónál
Matakó 12:00 Pálmaház
Matakó 12:00 Pálmaház
Mhorr-gazella 11:30 Szurikáta kifutónál
Mhorr-gazella 11:30 Szurikáta kifutónál
Mhorr-gazella 11:30 Szurikáta kifutónál
Mhorr-gazella 11:30 Szurikáta kifutónál
Mishmi takin 13:00 Tigris kifutónál
Mocsári teknős 11:30 Nagy-tó partja
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mókusmajom 11:30 DAM
Mosómedve 12:00 VH Csillagtér
Muflon 11:30 Bagolyvár
Muflon 11:30 Bagolyvár
Muntyákszarvas 11:30 Mérgesház
Muntyákszarvas 11:30 Mérgesház
Nagy mara 11:30 DAM
Nagy mara 11:30 DAM
Nagy mara 12:00 VH Csillagtér
Nandu 11:30 Ausztrál ösvény
Nemespapagáj 13:00 Ausztrálház
Nílusi krokodil 12:00 Akvárium
Nyugati koronásgalamb 12:00 Xantus-ház
Orangután 13:30 Kifutójánál
Orangután 13:30 Kifutójánál
Orangután 13:30 Kifutójánál
Orangután 13:30 Kifutójánál
Orangután 13:30 Kifutójánál
Orangután 13:30 Kifutójánál
Óriás sarkantyús teknős 11:30 Szurikáta kifutónál
Óriásvidra 12:00 Kifutójánál
Óriásvidra 12:00 Kifutójánál
Ormányosmedve 12:00 VH Csillagtér
Ormányosmedve 12:00 VH Csillagtér
Ormányosmedve 11:30 DAM
Ormányosmedve 12:00 VH Csillagtér
Oroszlánfóka 11:30 Jegesmedve kifutónál
Oroszlánfóka 11:30 Jegesmedve kifutónál
Perzsa párduc 11:30 Oroszlán kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pingvin 11:30 Pingvin kifutónál
Pusztai sas 12:00 VH Csillagtér
Rája 13:30 Cápasuli előtt
Rája 13:30 Cápasuli előtt
Rákosi vipera 11:30 Mérgesház
Rókakuzu 13:00 Ausztrálház
Rókamanguszta 13:00 Bivalyház
Rókamanguszta 13:00 Bivalyház
Rokokó varangy 12:00 Pálmaház
Rózsás kakadu 13:00 Ausztrálház
Rózsás kanalasgém 12:00 Xantus-ház
Rózsás pelikán 11:30 Nagy-tó partja
Rózsás pelikán 11:30 Nagy-tó partja
Rózsásfejű törpepapagáj 13:00 Ausztrálház
Rozsomák 11:30 Oroszlán kifutónál
Rozsomák 11:30 Oroszlán kifutónál
Rövidcsőrű hangyászsün 13:00 Ausztrál ösvény
Rövidcsőrű hangyászsün 13:00 Ausztrál ösvény
Sárgafülű ékszerteknős 11:30 Nagy-tó partja
Sárgafülű ékszerteknős 11:30 Nagy-tó partja
Sárga-kék ara 11:30 DAM
Schlegel-lándzsakígyó 11:30 Mérgesház
Schlegel-lándzsakígyó 11:30 Mérgesház
Sisakos baziliszkusz 12:00 Pálmaház
Sisakos kaméleon 12:00  
Sisakos kazuár 13:00 Szürke óriáskengurunál
Sisakos kazuár 13:00 Szürke óriáskengurunál
Skarlát íbisz 12:00 Xantus-ház
Sörényes hangyász 12:00 Vidra kifutónál
Sörényes hangyász 12:00 Vidra kifutónál
Sörényes hangyász 12:00 Vidra kifutónál
Sugaras teknős 12:00 Pálmaház
Szakállas agáma 13:00 Ausztrálház
Szélesszájú orrszarvú 12:30 Kifutójánál
Szélesszájú orrszarvú 12:30 Kifutójánál
Szélesszájú orrszarvú 12:30 Kifutójánál
Szerecsenmaki 12:30 Maki kifutó
Szibériai tigris 13:00 Kifutójánál
Szibériai tigris 13:00 Kifutójánál
Szőrös tatu 12:00 Pálmaház
Szőrös tatu 12:00 Pálmaház
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szurikáta 11:30 Szurikáta kifutónál
Szürke gém 11:30 Nagy-tó partja
Szürke óriáskenguru 13:00 Kifutójánál
Szürke óriáskenguru 13:00 Kifutójánál
Tapír 11:30 DAM
Tapír 11:30 DAM
Társas prérikutya 11:30 DAM
Teve 12:45 Kifutójánál
Teve 12:45 Kifutójánál
Teve 12:45 Kifutójánál
Tigris piton 11:30 Mérgesház
Tőkés réce 11:30 Nagy-tó partja
Törpe mongúz 13:00 Orrszarvú kifutó
Törpe selyemmajom 12:00 Pálmaház
Törpe selyemmajom 12:00 Pálmaház
Törpe selyemmajom 12:00 Pálmaház
Törpe selyemmajom 12:00 Pálmaház
Törpe szamár 11:30 HNVV istálló
Turáni vipera 11:30 Mérgesház
Tüskéshátú egér 13:00 Orrszarvú kifutó
Uhu  12:00 VH Csillagtér
Uhu  12:00 VH Csillagtér
Uhu  12:00 VH Csillagtér
Üregi bagoly 12:00 Pálmaház
Üregi nyúl 11:30 Bagolyvár
Üregi nyúl 11:30 Bagolyvár
Vízidisznó 11:30 DAM
Viziló 12:00 Kifutójánál
Viziló 12:00 Kifutójánál
Vombat  13:30 Kifutójánál
Vombat  13:30 Kifutójánál
Vörös róka 11:30 Bagolyvár
Vörös róka 11:30 Bagolyvár
Vörös teju 12:00 Pálmaház
Vörös vari 12:30 Pávián kifutó
Vörösfülű ékszerteknős 11:30 Nagy-tó partja
Vörösfülű ékszerteknős 11:30 Nagy-tó partja
Vöröskezű tamarin 12:00 Pálmaház
Vöröstérdű madárpók 12:00 VH előtt
Zebra  13:00 Bivalyház
Zebra  13:00 Bivalyház
Zebra  13:00 Bivalyház
Zebra  13:00 Bivalyház
Zebra  13:00 Bivalyház
Zebracápa 13:30 Cápasuli előtt
Zöld aguti 12:00 Pálmaház
Zöld leguán 12:00 Pálmaház
Zöld mamba 11:30 Mérgesház
Zöldszárnyú arapapagáj 11:30 DAM
Zsiráf 12:00 Kifutójánál
Zsiráf 12:00 Kifutójánál
Zsiráf 12:00 Kifutójánál
Zsiráf 12:00 Kifutójánál
Zsiráf 12:00 Kifutójánál
Zsiráf 12:00 Kifutójánál