Emlékét megőrízzük…

2024-04-12

Eltemettük ma egy jótevőnket. Hegedűs László András haló porai visszakerülnek a természet örök körforgásába, a földbe, vízbe, levegőbe, emléke azonban velünk marad.

Az Állatkerti Alapítványra hagyta élete végére megmaradt értékeit Hegedűs László András, aki két éve végrendelkezett javunkra, s egy gyorsan lefolyó betegségben alig egy hónapja elhalálozott. Utolsó éveit a Dózsa György úti átmeneti szállón töltötte, közel az Állatkerthez. Valószínűleg gyakori látogató volt, itt talált nyugalmat, békességet. Az állatokban nem csalódhatott, az emberekben feltehetően igen, legalább is erre lehet következtetni abból a néhány töredékből, amelyet megtudhattunk Hegedűs László András életéből.

Az Állatkert valamennyi lakója nevében köszönjük Hegedűs László András gondoskodását.  Az Állatkerti Alapítvány nevében ígérjük, hogy értékeit úgy használjuk, hogy másoknak is mind több örömet szerezhessen az állatkert, az állatkerti állatok.

Emlékét megőrizzük, s mindig hálás szívvel fogunk rá emlékezni.