Kérjük, idén is támogassa adója 1%-val az állatkerti állatokat!

2011-01-26

Ezúton is köszönjük mindazok segítségét, akik tavaly adójuk 1 %-át az Állatkerti Alapítványnak ajánlották! Kérjük, ha tehetik idén is támogassák az állatkert lakóit személyi jövedelemadójuk 1%-ának felajánlásával!

A befolyt összeget továbbra is takarmányozásra, illetve a felújítási munkálatok folytatására fordítjuk.
Néhány hasznos információ az 1% felajánlásáról:

1. Minden adózó – tehát az egyéni vállalkozó és az áfa fizetésére kötelezett magánszemély is! – 2011. május 20-ig juttathatja el rendelkező nyilatkozatát az adóhatósághoz - függetlenül attól, hogy bevallásukat már korábban el kellett készítsék.

2. A rendelkező nyilatkozat az alábbi módokon juttatható el az adóhatósághoz:
- az adóbevallás részeként (a 0853-D vagy 08530-D számú lap kitöltésével; elektronikus bevallás esetén a rendelkező nyilatkozat is elküldhető elektronikusan)
- a korábbi évekből megszokott módon a rendelkező nyilatkozat a bevallással együtt is elküldhető, mégpedig lezárt borítékban, amelyen a rendelkező adóazonosító jelét fel kell tüntetni
- a munkáltató által történő adómegállapítás esetén a rendelkező nyilatkozatot május 10-ig kell átadni a munkáltató számára
- a rendelkező nyilatkozat a bevallástól függetlenül is eljuttatható az adóhatósághoz május 20-ig – ha tehát Ön már elkészítette bevallását, de nem rendelkezett személyi jövedelemadója 1%-ának sorsáról, ezt utólag is megteheti!

Kérjük, hogy rendelkező nyilatkozatának elkészítésekor gondoljon az Állatkert lakóira és az alábbi adószámot tüntesse fel:
18008481-2-42
Segítségét köszönjük!

Hogy mire fordítjuk az Ön által felajánlott 1%-ot? Elsősorban az állatok takarmányozására – íme néhány érdekes adat a 2010-es évről.

Mindannyiunk kedvencei tavaly elfogyasztottak:

banánból 14 162 kg-ot,
nyers húsból 13 576 kg-ot,
almából 86 300 kg-ot,
sárgarépából 77 300 kg-ot,
natúr joghurtból 7420 darabot,
háztartási kekszből 1051 kg-ot,
fokhagymából 106 kg-ot.

Közlemény

Az Alapítvány a Budapesti Állatkertért köszönetet mond mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 1%-val segítették tevékenységének folytatását. A 2009. évben felajánlott adó 1%-ból befolyt 15. 113. 286 Ft összeget a budapesti állatkertben élő állatok takarmányozására fordítottuk.

Támogatásukat köszönjük!

Megosztom