Samu

Elefánt

 

  • Faj: Elefánt
  • Ivar: hím
  • Születési dátum: 2021. április 24.

A kiselefánt 2021. április 24-én hajnalban, 5 óra 9 perckor jött világra, Angele és Assam harmadik borjaként.

Örökbefogadom!

 

 

Elefánt
Elephas maximus
Asiatic elephant
Asiatischer Elefant

 

Tévesen indiai elefántnak is hívják, ám a faj nemcsak Indiában él. Afrikai rokona után a legnagyobbra növő szárazföldi állat. Legtöbbször csordákat alkotva él, ezekben a csoportokban azonban főként nőstények, illetve fiatal borjak vannak, egy idősebb, tapasztaltabb elefánttehén vezetése alatt. A hímek általában magányosan járnak, és csak a párzási időszakban csatlakoznak a csapathoz.

Gyakran látni, hogy az elefántok „táncolnak”, vagyis ringatják, himbálják magukat. Régen azt hitték, az unatkozó állatkerti elefántok tesznek így, ám az újabb megfigyelések szerint sokszor a természetben is szoktak „táncolni”. Néhány kutató szerint a lábaikat tehermentesítik így.

Az elefánt ormánya rendkívül sokoldalú szerv. Az elefánt levegővételre, szaglásra, kéz helyett fogásra használja, segítségével enni és inni is tud. Közvetlenül inni azonban nem lehet vele, a vizet az ormányból a szájába spricceli. Az ormány tartásából az állat érzelmeire is következtetni lehet.

 

Testméretek: testhossz: 5,5–6,4 m,

marmagasság: 2,5–3 m

Tömeg: 2000–5400 kg

Táplálkozás: növények

Társas viszonyok: csoportban él

Vemhességi idõ: 21–22 hónap

Utódok száma: 1

Élettartam: 60 év

Veszélyeztetettség: veszélyeztetett

Elterjedés:

Dél– és Délkelet–Ázsia

 

Elterjedés: Ázsia

 

Nevelőszülők

 

Nevelőszülők listája

  • 1. M Milleneumi Földalatti Vasút dolgozói
  • Anka Péter
  • Bacsa Janka Sára
  • Bakos Márk
  • Balatoni Abigél
  • Balázs Csenge
  • Baltay Annamária
  • Barabás Carolina
  • Bárczi Géza Általános Iskola
  • Barna László
  • Barnavári Lilla Dorka
  • Békesné Mészáros Ildikó
  • Bence és Natasa
  • Bene Zsófia
  • Benke Karolina
  • Benkő Orsolya és Szabó Zsolt
  • Berencz Noémi
  • Béres Lászlóné és Dr. Velkei Ferenc
  • Bibu
  • Bikkes Judit
  • Binder Anikó
  • Biró Dávid Szabolcs
  • Bíró Marcell
  • Blaha Ágnes
  • Bocsi Enikő
  • Bódi Olivér
  • Boróka és Máté
  • Borsodi Csenge
  • Brunbauer Fanni és Zsófi
  • Budakeszi, Széchenyi István Általános Iskola 4.a osztály
  • Buna Anna Sára
  • BZSH Benjamin Óvoda és Bölcsőde -
  • Coulam Sámuel Márk
  • Csák Domonkos
  • Csepregi Arabella Katalin
  • Cserháti Bíborka
  • Cserháti Domonkos Patrik
  • Cserkuti Péter
  • Csetényi Csaba
  • Csillag Kamilla
  • Csörgő Orsolya
  • Czirák Mira Anna
  • Daróczi Adrienn
  • Deák Dorka és Benedek
  • Deák Ildikó
  • Dicsa Dominika
  • Domiter Rita
  • Domokos Kinga
  • Dr. Gergely István
  • dr. Kárpáti Zsuzsanna
  • Dr. Kreisz Anita
  • Dr. Nagy Imre
  • dr. Novotni Noémi
  • dr. Révész Veronika
  • Egyed Örs László
  • Elefantázia Bt
  • Fabisz Máté
  • Farkas Edith Szeretetotthon
  • Fehér Blanka
  • Fehér Hanna Dorina
  • Fekete Nitái
  • Fekete Viktor és Fekete-Győrfi Tímea
  • Ferencz-Báthori Emma
  • Fodor Bettina Amira
  • Forgó Eszter
  • Forray Júlia
  • Frizzi Sámuel
  • Füsti Molnárné D.Mária
  • Gaál Károly 80.születésnapja alkalmából
  • GÀBRIS BÈBSZI
  • Gajár Panna
  • Gál Bettina
  • Gáll Péter
  • Garamvölgyi Gabriella
  • Gellér Judit
  • Gera Botond
  • Gerhát Klaudia
  • Gerlaki Dávid
  • Geszti Lenke
  • Gézy Katalin
  • Godányi Árpád
  • Gregorits Kristóf Áron
  • Gulácsy Bence
  • Hagymásy-Kalivoda Katalin
  • Hajdúné Fetzer Ágnes
  • Hajtun Sámson és Nagy Matilda Lídia
  • Hegedűs Kinga
  • Hegyi Márta
  • Horváth Nikolett
  • Horváthné Nedreu Klára
  • Horváthné Rabóczki Mónika
  • Hulina Tünde
  • Huszka Isabel
  • I. D. C. Hungária Zrt. Moments Ostya Szeletek Gyártója
  • Illés Ildikó
  • Ipolydamásdi Gézengúz Óvoda
  • Ivády-Szalai Petra
  • Ivàncsics Vivien
  • Izsa Szilvia és Márin Gábor
  • Jakóts Luca Anna
  • Jécsai Noémi
  • Jobbágyné dr. Berta Izabella
  • Juhász Gertrúd
  • Juhászné Karcagi Györgyi
  • Kalbauer Andrea
  • Kalmár Éva
  • Kárpátiné Hatalay Márta
  • Káspári Dóra
  • Katona Péter
  • Katona Vivi
  • Kis Tamás
  • Kiss Ákos Tamás
  • Klinka Viktor
  • Kőhalmi Kornél László
  • Kolok Réka
  • Kolozs Ágnes
  • Kőműves Lénárd
  • Kormos Gergő
  • Kőrösi Piroska
  • Kosina Sára
  • Kovács Adrienn
  • Kovács Andrea
  • Kovács Barbara
  • Kovács Edit
  • Kövesdy Sára
  • Kramer-Nagy Lea
  • Krammer Fanni
  • Krasznai Sámuel
  • Krasznai Tímea
  • Kriskó Szandra
  • Kubovics Villő
  • Kupcsó Krisztina
  • Laczó Dominik
  • László Péter
  • Lévai Betta
  • Lipták Fanni
  • Lőrincz Réka- Köki
  • Lozsek Kitti
  • Lukács Lili
  • Mága Flóra
  • Maróti Sámuel
  • Márton Samu
  • Mérges Barbara
  • Méri Lóránt
  • Mészáros Zsolt
  • Mezei Lili
  • Mikle Katalin
  • Mile Szabolcs József
  • Mogyoróssy Adrienn
  • Molnár Áron, Péter és Ábel
  • Molnár-Zentai Izabella
  • Molnos Dóra
  • Moór Szilvia
  • Morandeira-Bernáth Sofia Pilar
  • Nagy Klaudia
  • Nagy Kristóf
  • Nagy Marianna
  • Nagy-Petényi Édua és Nagy László
  • Nagyapáti Anna Panna
  • Németh Borbála
  • Nick József
  • Nickl Eszter
  • Novákné Mérő Éva
  • Nyikos Julianna Mária
  • Nyíri Éva
  • Nyistyár Enikő
  • Ohr Monika
  • Orem Dóra Sára és Orem András és Orem Soma Dániel
  • Orosziné Moldován Ágnes
  • Pagács Lili
  • Papp Katalin
  • Paredes Julio
  • Parragh Zsombi
  • Pásztori Flóra
  • Pataky László
  • Patyi Család
  • Perjés Krisztofer
  • Petró Ágnes
  • Pilisjászfalui Somvirág Óvoda és Bölcsőde
  • Piroch Sámuel
  • Plamenov Rita Jozefin
  • Polach László Boldizsár
  • Pollhammer Petra
  • Potyondi-Galasi Orsolya
  • Prekesztics Veronika Amira
  • Pridecki Zoé
  • Pukánszky Nikoletta
  • Puksa Veronika
  • Rákos Liza
  • Rebike
  • Reiniger Nóra
  • Reménység Nappali Szolgálat
  • Répás Edit
  • Riesing Ramira
  • Róka Luca
  • Rubics Vilmos
  • Schrődl Józsefné és Schrődl Olivér(Schrődl Olivér)
  • Siklósi Gyöngyvér
  • Simon Ádám és Papp Zita Flóra
  • Simon Boglárka
  • Sinka Áron
  • Sinka Fruzsina
  • Sipos Balázs
  • Solymári Szilvia
  • Som Evelin
  • Somody Evelin
  • Spanisberger Máté
  • Stampfer Ingrid
  • Starkné Klobusiczky Mária
  • Sugi
  • Sumits Luca Fanni
  • Szabó Anita
  • Szabó Fanni
  • Szabó Leos Mihály
  • Szabó Márk
  • Szabó Sámuel (Samu)
  • Szabó Viola
  • Szabó Zétény
  • Szabóné Horváth Piroska
  • Székely Belián
  • Szigeti Szilvia
  • Szilágyi Krisztina- László
  • Szitter Zsófia
  • Szix Tamás
  • Szlaukó Barbara Judit
  • Szőke Olivér és Szőke Benedek
  • Sztehló Katalin
  • Sztrakay család
  • Szűcs Istvánné
  • Szűcs Miklós Dávid
  • Tarlós Eszter
  • Taródi Tamás
  • Tempus Közalapítvány
  • Torma Máté Tamás
  • Török Máté
  • Tóth Fanni
  • Tóth Izabella Viktória
  • Tóth Józsefné
  • Tóth Katalin
  • Tóth-Tóbiás Zsófia
  • Tóthné Bán Judit
  • Ujvári Petra
  • Ungureanu Ionuț
  • Ürmös Petra Vivien
  • Vajda Anett
  • Vámosi Éva
  • Varga Boglárka, Anikó és Péter
  • Varga Lara
  • Varga Nikoletta
  • Varga Noémi
  • Varga Zsófia
  • Varján Amina
  • Várkonyi Lilien Kinga
  • Vass-Benkő Bíborka
  • Vasvári Attila
  • Végh Martin
  • Végh Zsófia és Zsuzsanna
  • Veres Bence
  • Vincze Diána
  • Virga-Jankovszky Renáta és Virga Csaba
  • Vörös Adrienn
  • Walter Laura
  • Weltner Klára
  • Wilson Sámuel
  • Zelenák Krisztián
  • Zsibók Gyöngyi
  • Zsidai Péter
  • Zsófi és Krisztián
 

Töltsd fel képed!

Oklevél azonosítószáma:
Név:
Fénykép kiválasztása:
 

 

Platina fokozatú támogatóink

 

 

 

Arany fokozatú támogatóink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezüst fokozatú támogatóink

 

 

 

Bronz fokozatú támogatóink